Pořádný rozmach a rána pěstí. A pak další. A další. Z videa, na němž je zachycena potyčka tří mužů v autobusu městské hromadné dopravy na Smíchově, jde mráz po zádech. Terčem krutého násilí je 51letý Čech, do nějž se pustili dva muži pravděpodobně ukrajinské národnosti. Ten po útočnících následně vystřelil z plynové pistole. Ze záběrů kamer je patrné, že jeden z útočníků zbraň nakonec odnesl s sebou. Pravděpodobně ho střelec zasáhl do ucha – to totiž začalo krvácet.

K ohlášené střelbě tak v úterý kolem třetí hodiny odpoledne vyrazili policisté z pohotovostní motorizované jednotky. Střelce, jenž byl stále na místě, zadrželi. Protože byl ale po brutálním útoku ve zbědovaném stavu, museli ho ošetřit záchranáři.„Záchranářská posádka vyjížděla na místo přibližně v 15.30. Ošetřila muže se zraněním hlavy po napadení,“ sdělila mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová.

Dalším šetřením policisté zjistili, že střelbě samotné předcházela údajná potyčka trojice cizinců,“ sdělila jejich mluvčí Andrea Zoulová. Dva muži, kteří třetího brutálně napadli, z autobusu ihned po činu odešli, jako by se nic nestalo.

Vyhledal ošetření?

Kriminalisté případ vyšetřují jako trestný čin výtržnictví a v té souvislosti pátrají po dvojici cizinců, pravděpodobně ukrajinské národnosti. Ti se podle detektivů vůči 51letému střelci dopustili těžkého ublížení na zdraví,“ dodala Zoulová. Jeden z mužů mohl vzhledem ke svému zranění vyhledat ošetření ve zdravotnickém zařízení nebo navštívit lékárnu.

„Vyšetřovatelé se nyní obracejí na lékaře i další zdravotnický personál či lékárníky s žádostí o pomoc a spolupráci. Své případné svědectví mohou tito lidé podat prostřednictvím tísňové linky Policie ČR 158,“ sdělila Zoulová. Policie také stále hledá svědky celé události, kteří by mohli přispět k objasnění celé události.

Fotogalerie
8 fotografií