Lupič vzal do ruky nůž a bodl ho sedmapadesátiletému zaměstnanci tamní společnosti do břicha. Jen náhodou minula dvaceticentimetrová čepel životně důležité orgány. „Dle tvrzení lékařů měl zraněný muž štěstí v neštěstí, neboť stačilo, aby útočník bodl nožem o půl centimetru kterýmkoli směrem jinam a napadený by popsaný útok s největší pravděpodobností nepřežil,“ uvedl policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Video
délka: 00:59
1080p 720p 360p

Mladý muž zaútočil nožem na zaměstnance firmy se sídlem v Čakovicích. Policie ČR - Krajské ředitelství policie hlavního města Prahy

Sebral peníze

Zraněný muž si po útoku lehl na zem a začal kopat nohama. To mu zřejmě zachránilo život, protože lupič se nechtěl smířit s tím, že odejde pouze s mobilem nebo s prázdnou. „Začal na celé kolo hulákat, ať mu napadený vydá všechny peníze, které u sebe má. Ve strachu o život sedmapadesátiletý muž zuřivci vyhověl. Hledaný, obohacen o pár tisícikorun, vzal posléze nohy na ramena a z místa utekl neznámo kam,” popsal incident Hulan.

Několik desítek tisíc za pomoc

Od března kriminalisté nebyli v dopadení lupiče úspěšní, byť podle jejich slov vyčerpali všechny dostupné operativně pátrací prostředky. Proto se teď prostřednictvím médií obracejí na širokou veřejnost, která by jim mohla pomoci případ posunout dál. Veškeré informace k případu volejte na linku 158.

„Určitou motivací pro osvěžení paměti může být odměna v řádu několik desítek tisíc korun. Tu vyhlásil zaměstnavatel poškozeného a získá ji ten, jehož svědectví jednoznačně povede k vypátrání hledaného a celkovému vyřešení případu,“ dodal Hulan.
Fotogalerie
5 fotografií