Zcela nesmyslně se zachoval důchodce, kterému strážník na rohu ulic U Lékárny a Elišky Přemyslovny ve Zbraslavi vypisoval oznámení o špatném parkování. Senior beze všeho nastoupil do auta pod záminkou, že si jde pro doklady, městského policistu srazil a následně ujel.

Video
délka: 01:03.23

Řidič srazil strážníka městské policie. Zřejmě kvůli tomu, že mu chtěl vypsat pokutu za špatné parkování. David Malík

Všiml si ho však náhodný kolemjedoucí řidič, který seniora sledoval do jeho domu vzdáleného asi kilometr a zavolal policii. Zanedlouho u něj byli další policisté. Ten však začal říkat, že je mu špatně a přivolal si záchranku. Přejetý strážník skončil se zraněním v nemocnici.

„V okamžiku, kdy strážník prováděl fotodokumentaci, se na místo dostavil rozčílený muž, který požadoval, aby strážník přestal jeho vozidlo řešit. Strážník vyzval muže k předložení všech potřebných dokladů. Ten s tím nakonec souhlasil, ale uvedl, že je má ve svém voze. Ihned po nastoupení do vozidla se však prudce rozjel, najel na strážníka a nabral ho na kapotu vozidla,“ popsala mluvčí městské policie Irena Seifertová. 

„Strážník z ní po chvíli spadl a muž z místa ujel. Všímaví občané vozidlo pronásledovali až k místu zaparkování. Strážník byl při vědomí převezen s pohmožděnýma rukama a nohama do nemocnice k vyšetření. Městská policie by ráda poděkovala občanům, kteří nebyli k celé události lhostejní a pomohli k odhalení pachatele přestupku,“ doplnila Seifertová. 

Fotogalerie
16 fotografií