„Policisté z místního oddělení Kobylisy přijali ve středu 29. března tohoto roku oznámení o dvou krádežích bezpečnostních kamer z výtahu v jednom z domů v Košťálově ulici v Praze 8,“ uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský.

Muž postupoval vždy podle stejného scénáře, kdy nastoupil do výtahu a zmáčkl v obou případech stejné patro. Kamery poté utrhl ze stropu a schoval do kapsy. Způsobil tak škodu přesahující dvanáct tisíc.

„Policisté, kteří případ prošetřovali, pracovali i s faktem, že muž v domě mohl bydlet,“ vysvětlil Rybanský. Muž totiž ve výtahu volil opakovaně stejné patro a v ruce držel klíče. Zároveň nikdy po krádeži neopustil daný dům.

„Provedeným šetřením v celém domě jsme však nezjistili, že by tam muž bydlel nebo by ho někdo znal,“ popsal policejní mluvčí. Muže při krádežích zachytily bezpečnostní kamery umístěné na jiném místě výtahové kabiny. Pokud ho poznáváte, kontaktujte linku 158. Za trestný čin krádež hrozí podezřelému v případě dopadení a odsouzení až dvouletý pobyt za mřížemi.

Podívejte se na video, jak muž kradl: