Policisté se snaží vyřešit případ z 15. září, kdy ženu v bezvědomí někdo okradl. Na záběrech z kamer byla poté vidět jiná žena, která platila její kartou.„Celá událost se stala v brzkých ranních hodinách v parku na náměstí Jiřího z Lobkovic. Poškozená na několik minut omdlela, přičemž jí neznámý pachatel odcizil peněženku s osobními doklady včetně platební karty,“ popsala před týdnem policejní mluvčí Eva Řádková.

Sama se přihlásila

Žena, která kartou zaplatila, se ale po zveřejnění jejích fotografií v médiích přihlásila na policii. „Pátrání po podezřelé již není aktuální. Ihned po zveřejnění případu v médiích se žena zachycená na fotografiích a videozáznamu policistům sama ozvala na linku 158. V průběhu včerejšího dne ji policisté vyslechli,“ řekla ve středu policejní mluvčí Iveta Martínková.

„Jednatřicetiletá žena se doznala, že s platební kartou skutečně platila v několika obchodech, nicméně popírá, že by někoho okradla. Policisté tak budou muset prověřit pravdivost její verze, jak k platební kartě přišla,“ doplnila mluvčí nakonec.