Vše začalo v okamžiku, když přes most Milénia projížděl jeden z plzeňských taxikářů. Spatřil, jak za zábradlím stojí dívka, která se chystala skočit. Ihned zastavil a vyrazil jí na pomoc, ještě před tím stačil zavolat na policii. Mezitím tudy ale projížděli dva městští strážníci, jeden z nich byl psovod.

Zpět přes zábradlí

„Zatímco jeho kolega přeskočil betonové zábradlí dělící vozovku od chodníku a na dívku začal ze vzdálenosti asi deseti metrů mluvit, aby upoutal její pozornost, psovod opatrně obešel stojící vozidlo a nepozorovaně se k ní zezadu přiblížil. Dívku rychle sevřel rukama a bezpečně ji svedl přes zábradlí zpátky na chodník,“ řekla mluvčí strážníků Jana Pužmanová.

Skončila na záchytce

Na pomoc mu v ten okamžik přiskočil jeho kolega i taxikář, kteří se dívku pak snažili zklidnit. Po vyšetření zdravotníkem ze záchranné služby dívku převezla sanitka za asistence policistů do protialkoholní záchytné stanice.

„Dechová zkouška, které se podrobila, ukázala totiž pozitivní výsledek,“ dodala Pužmanová. Celou věc si převzali k dalšímu šetření státní policisté.

VIDEO: Záchrana muže na poslední chvíli: Policie sebevraha vytáhla ze zakouřené garáže.

Video
délka: 01:17.37

Záchrana muže na poslední chvíli: Policie sebevraha vytáhla ze zakouřené garáže. Policie ČR