Senior se vydal ve středu 30. září na odpolední vycházku. Když se do večera nevrátil, začali se o něj blízcí bát, a zalarmovali policii. Pátrání po ztraceném důchodci ale dosud nebylo úspěšné.

Senior má na sobě tmavý svetr, maskáčové kalhoty a na hlavě kšiltovku. Je hubený, 180 cm vysoký, na tváři má strniště vousů. „Dosud bylo zjištěno, že ve čtvrtek 1. října se kolem 15:30 hodin pohyboval muž odpovídajícího popisu v obci Františkova Ves na Sušicku,“ uvedla policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Příbuzní zmizelého prosí o pomoc. Obrátili se například na majitele fotopastí v lokalitě, jestli některá z nich jejich dědu nezachytila. „Odešel z Patrasky u Strážova na Šumavě, pohyboval se po trase Patraska - Bradné u Čachrova – Chvalšovice, a dále pravděpodobně v blízkosti Sušice (Františkova Ves, Maršovice, Velhartice). Možná se z Chvalšovic vydal i jiným směrem (Jesení, Onen Svět, Javoříčko, Dobremelice, Běšiny...)," uvedli na sociální síti.

Senior je pravděpodobně zmatený, ale na první pohled to tak nemusí působit, má velmi plynulý přednes. Údajně se ptá na cestu a hledá svoji roubenku. „Za normálních okolností je děda velice komunikativní a zkušený stopař. Prosím, dívejte se v lese a kolem sebe i v oblasti Klatovska, Sušicka, Horažďovicka i Strakonicka,“ prosí příbuzní.

Fotogalerie
3 fotografie