Senior se vydal ve středu 30. září na odpolední vycházku. Když se do večera nevrátil, začali se o něj blízcí bát, a zalarmovali policii. 

Zoufalí příbuzní zmizelého dědečka prosili o pomoc místní i lidi na sociálních sítí. Obrátili se například na majitele fotopastí v lokalitě, jestli některá z nich jejich dědu nezachytila. „Odešel z Patrasky u Strážova na Šumavě, pohyboval se po trase Patraska - Bradné u Čachrova – Chvalšovice, a dále pravděpodobně v blízkosti Sušice (Františkova Ves, Maršovice, Velhartice). Možná se z Chvalšovic vydal i jiným směrem (Jesení, Onen Svět, Javoříčko, Dobremelice, Běšiny...)," uvedli na sociální síti.

Pátrací akce "Dědo, zastav se" má smutný konec. Seniora našli mrtvého

Věděli, že jejich starý pán byl pravděpodobně zmatený, ale na první pohled to tak nemuselo působit, měl prý velmi plynulý přednes. Údajně se ptal na cestu a hledal svoji roubenku. „Za normálních okolností je děda velice komunikativní a zkušený stopař. Prosím, dívejte se v lese a kolem sebe i v oblasti Klatovska, Sušicka, Horažďovicka i Strakonicka,“ prosili příbuzní.

Po více než měsíci přišla ta nejsmutnější zpráva. Senior byl nalezen mrtvý. V sobotu ho bez známek života našel náhodný kolemjdoucí v lese poblíž Čachrova na Klatovsku, asi 8 kilometrů od jeho bydliště. 

"Žádné okolnosti nenasvědčují tomu, že by muž přišel o život násilnou smrtí. Přesnou odpověď však dá až výsledek soudní pitvy," uvedla policejní mluvčí Michaela Raindlová.