Povedený vnuk si »vypůjčil« dědovo auto, přibral k sobě tři kamarády a všichni vyrazili na projížďku městem. Nejstaršímu z hochů je 17 let. Na rušné ulici vyletěli ze silnice, prorazili plot a s vozem Škoda Fabia vletěli do zahrady u rodinného domu. Jen těsně minuli jeho majitele. 

Tohle drama se odehrálo na rušné ulici u centra Rokycan. „Šel jsem do práce. Když jsem byl skoro už u vrátek, uslyšel jsem strašnou ránu a ke mně do zahrady vletělo auto. Zastavilo se kousíček ode mne. Dva kluci z něj utekli, dva zůstali, všechny ale čapli brzy policisté,“ řekl majitel zničeného plotu Pavel Darda (59).

Mohl být mrtvý

Chybělo málo a Pavel Darda mohl být mrtvý. „Kdybych vyšel z domu o pár vteřin dříve, auto by mě srazilo a já bych byl už tady nebyl. Bylo také velké štěstí, že v tu dobu nebyly na ulici děti. Chodí tudy do školy. To by pak mohlo skončit hodně tragicky,“ dodal Darda.

Video
délka: 01:39

Vnuk vzal dědovi auto a najel s ním do zahrady rodinného domku. Tam málem přejel jeho majitele. Zbyněk Schnapka

Policisté všechny čtyři kluky odvezli na služebnu na výslech. „Případ prověřujeme pro podezření z provinění neoprávněného užívání cizí věci. S ohledem na to, že věc je na samém počátku prověřování a zejména, že ve věci figurují mladiství, nebudeme bližší informace k případu poskytovat,“ řekla policejní mluvčí Hana Kroftová.

Fotogalerie
4 fotografie