„Věc řešíme jako přestupek proti občanskému soužití, zjišťujeme, co přesně se v zoo stalo,“ uvedla policejní mluvčí Hana Rubášová. Podle mluvčího zoo Martina Vobruby dítě zranil rys červený v severoamerické části zahrady. „Při dodržování návštěvního řádu se nic podobného nemůže stát,“ zdůraznil.

Je možné, že dítě překonalo zábranu a dostalo se až k oplocení výběhu rysa, kde se chtělo zvířete dotknout. Policie se zřejmě bude zabývat i odpovědností dospělého doprovodu dítěte, který měl na chlapce dávat pozor. Zranění naštěstí nejsou vážná. „Chlapce záchranáři ošetřili a převezli ho na úrazovou ambulanci fakultní nemocnice,“ řekl mluvčí záchranné služby Martin Brejcha.

S návštěvníky, kteří nedodržují řád, má zoo opakovaně problémy. Nerespektují zejména zákazy krmení zvířat a také vstupují mimo vymezené prostory, kvůli fotografiím často pošlapou či zničí botanické expozice. „Častým problémem také je, že se někteří návštěvníci snaží pohladit si zvíře. Mnozí si neuvědomují, že jsou to často šelmy,“ dodal Vobruba.

Podobný případ se odehrál loni v létě. V olomoucké zoo pokousal tříletou holčičku vlk. Zvíře bylo za oplocením ve výběhu, dítě se zřejmě přiblížilo i přes varovné cedule až k hrazení.

VIDEO: Lidé si často neuvědomují, že šelma je nebezpečné zvíře. Podívejte se na video, ze kterého tuhne krev.

Video
délka: 00:20.50

KDYŽ UTEČE DIVOKÁ ŠELMA, LEGRACE JDE STRANOU FACEBOOK.COM