Problematická lokalita u lochotínského areálu fakultní nemocnice po zásahu uklízecí čety pořádně prokoukla. Práci jejím členům by ale jistě nikdo nezáviděl. Sortiment odpadků, které na místě po sobě bezdomovci spolu s narkomany zanechali, byl opravdu nepřeberný.

 „V pytlích na odpad končily plastové láhve, papíry, tlející textilie, odpadky, kousky železných drátů a mnoho jiného,“ uvedla mluvčí městské policie Jana Pužmanová.

 

Aby se předešlo případným neshodám s bezdomovci, kteří se v podobných případech nechtějí některého ze svých »pokladů« vzdát, asistovali uklízečům městští strážníci.

„Na místě byly nalezeny také odhozené injekční stříkačky, které byly strážníky sebrány do speciálního kontejneru a odvezeny k odborné likvidaci,“ dodala Pužmanová. Na uklizeném pozemku následně ještě pracovníci pořezali stromy a křoviny.

VIDEO: Studentka přespala venku jako bezdomovec.

Video
délka: 05:36.71

Studentka Radka (20) přespala venku jako bezdomovec: Co ji k tomu vedlo? Lucie Stejskalová, Daniel Baudyš, Jan Kovaľak, Tomáš Třeštík, Petr Vlasák, Barbora Machová, Barbora Chmelová, Michael Křivánek, Martin Hrubant, Ondřej Lebeda, Aleš Hybner a maminka a tatínek Málkovi

Fotogalerie
7 fotografií