Úklidová četa vyrazila do prostoru u železniční trati nad Slovanským údolím. Tady, v opuštěném ležení bezdomovců, na ně čekal neskutečný nepořádek. Specializovaná firma se pustila do náročného úklidu.

„Ještě před započetím samotných úklidových prací bylo prověřeno, jestli tu ještě náhodou někdo z bezdomovců nepospává, aby se předešlo případným neshodám. Do pytlů s odpadem pak putovaly plasty, starý textil, matrace a mnoho jiného,“ popsala mluvčí městské policie Jana Pužmanová.

Pomáhali i strážníci, na které tady čekala velice nepříjemná práce. „Na místě provedli sběr infekčního materiálu, mezi nepořádkem byly nalezeny injekční jehly,“ uvedla Pužmanová s tím, že ty byly následně předány k bezpečné likvidaci.

Zlikvidovaná byla také tábořiště pod mostem Milénia, pod lávkou U Ježíška, pod mostem u Jána a v ulici Na Chmelnicích, nedaleko od místního fotbalového hřiště. „Nepořádek nejenže hyzdil okolí, ale zápachem také obtěžoval kolemjdoucí. Ve velkém kontejneru na odpad a v igelitových pytlích skončily mimo jiné staré přikrývky, matrace, staré oblečení, plastové láhve a mnoho dalšího nepořádku,“ řekla Pužmanová. Uklizeny a zlikvidovány byly veškeré zbytky těchto tábořišť.

Na jednom z míst, pod mostem v Tyršově ulici, se dokonce podařilo přimět k úklidu bezdomovce samotné. Strážníci tady objevili dvojici mužů (36 a 42). „Byli důrazně upozorněni na nepořádek ve svém okolí. Své věci posbírali a v doprovodu strážníků vše odklidili do kontejneru,“ zakončila Pužmanová.

Fotogalerie
17 fotografií