Nejprve si mladý rváč našel auto zaparkované ve dvoře, do kterého kopal a mlátil. Způsobil na něm škodu tři tisíce korun. Krátce nato byl policií zadržen.

„Byl v silně podnapilém stavu, s ohledem na tuto skutečnost byl převezen na protialkoholní záchytnou stanici,“ uvedla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Po propuštění ze záchytky se chytil lahve alkoholu znova, notně si přihýbal a opět v něm „bouchly saze“. Kopal do zastávky a do dalšího auta a policie zasahovala podruhé.

„Protože se zadržení aktivně bránil, bylo nutné použít donucovacích prostředků. Dechová zkouška prokázala 1,59 promile,“ popsala Viačková s tím, že mladík je podezřelý z výtržnictví.

Měl útočit na fanouška

Podle serveru Polar.cz a svědků události jde o stejného člověka, kterého policie vyšetřuje v souvislosti s loňským podzimním útokem na opilého fanouška hokeje Michala Č. (†41).

Došlo k němu před stadionem domácího týmu AZ Havířov během jeho zápasu první ligy s hostujícím Frýdkem-Místkem. Tehdy působil jako sekuriťák a s Michalem se dostal do slovní přestřelky.

Jedna rána pěstí

„Prý ho Michal urážel. Byl vyveden před stadion, tam ho pořadatelé nechali být. Jenže ten uražený si za ním došel,“ řekli tehdy Blesku svědci.

Michal dostal zákeřnou ránu pěstí do čelisti, zavrávoral a po pádu se praštil hlavou o zem. Přestože na chvíli nabyl vědomí, zemřel ještě ten večer v nemocnici na krvácení do mozku.

Známá firma

Případ stále není uzavřen, momentálně se čeká na znalecké posudky, které budou mít vliv na kvalifikaci mladíkova případného trestného činu.

Ten je prozatím na svobodě, lidé se mu vyhýbají obloukem. „Je známo, že v Havířově dělá problémy. Na jedné diskotéce se svlékl do půl těla, machroval se svaly a vyzýval ostatní k boji,“ řekli svědci.

VIDEO: Hokejový fanoušek Michal (†41) zemřel po brutálním útoku v sobotu 26. října před sportovní halou v Havířově. 

Video
délka: 02:20.10

Hokejový fanoušek Michal (†41) zemřel po brutálním útoku v sobotu 26. října před sportovní halou v Havířově. Michal Charbulák