Na Pavla od chvíle, kdy se dozvěděla o jeho smrti, myslí neustále. „Brala jsem ho jako bratra. Trávili jsme spolu každé prázdniny na Slovensku. Jeho maminka, která odsud pochází, je kmotrou mé sestry a naopak mí rodiče jsou kmotry Pavla,“ řekla Blesku smutná Anička.

Nenáviděl drogy

Pavla měla vždy za zodpovědného a hodného člověka. „Nenáviděl drogy. To, co se mu stalo, si absolutně nezasloužil,“ řekla kamarádka.

Pro řidičku auta, které v šílené rychlosti do služebního auta Pavla narazilo, má jen slova plná hněvu. „Pro někoho, kdo si sedne za volant v takovém stavu, opilá a zfetovaná, nemám slov. Beru to tak, že toho člověka zabila úmyslně. Měla by dostat minimálně dvacet let,“ nebere si servítky Anna.

Smutné prázdniny

Pavol se na Slovensko za svou kamarádkou z dětství opět chystal o prázdninách. Bohužel tam už nedorazí. „Stále jsme udržovali kontakt. Letos jsme se měli potkat na chatě v Zázrivé. A teď jsem mu šli s rodinou na pohřeb,“ říká smutně Anna Brandis.

Poslední rozloučení s oblíbeným policistou proběhlo v pondělí v Ostravě. „Plno plánů do života jsi měl, v nejkrásnějším věku jsi od nás odešel,“ napsaly na parte jeho maminka se snoubenkou. Slzy do očí vhání fakt, že se Pavol měl ženit právě o uplynulém víkendu. Touto dobou si už měl užívat líbánky…

Smeten zfetovanou řidičkou

Tragédie se odehrála v neděli 5. července v půl osmé večer v Praze, kam byl služebně vyslán. Pavol K. zemřel ve služebním autě poté, co do něj ve vysoké rychlosti narazila řidička Jitka R. (39).

„Před jízdou požila kromě alkoholu snad všechny dostupné drogy,“ řekl policejní prezident Jan Švejdar. Žena v sobě měla minimálně dvě promile. Zranila další dva policisty, muž (34) i žena (40) přežili. Muž je po operaci, má vážně zraněné nohy.

Fotogalerie
25 fotografií