Původní podoba obřadní síně z roku 1967 a její vybavení a uspořádání již byly zastaralé. „Zbouráním některých příček, výměnou podlahy, instalací ozdobných mříží a zrcadel, renovací dveří a novým vybavením interiéru vznikl na úřadě reprezentativní prostor. Ten bude sloužit nejen ke svatebním obřadům, ale i k dalším společenským akcím,“ uvedla mluvčí radnice Marie Machková.

V obřadní síni byl zrušen stupínek pro oddávajícího, aby se místnost dala využívat i pro jiné typy akcí. „Obřadní síň i vestibul byly vybaveny kvalitním nábytkem české výroby, za který jsme zaplatili 743 tisíc korun,“ dodal vedoucí organizačního odboru Zdeněk Petroš.

Architekti soupeřili

Novou podobu obřadní síně navrhl architekt Martin Rosa a důraz byl kladen na nadčasové dřevěné materiály a zároveň respektováním historického ducha radnice.

Rekonstrukce obřadní síně je přelomová v tom, že komise složená z odborníků i zástupců radnice vybírala mezi návrhy tří různých architektů, kteří mezi sebou soupeřili. Výsledek je tak mnohem kvalitnější, než kdyby se zakázka přímo zadala pouze jednomu uchazeči," řekl místostarosta Ondřej Syrovátka. Radnice chce v budoucnu stejně postupovat i u dalších staveb.

Lidé si modernizovanou obřadní síň budou moci prohlédnout 10. června od 15 do 17 hodin, v 16 hodin bude komentovaná prohlídka za účasti architekta.

VIDEO: Nové trendy letošního roku podle brněnského svatebního veletrhu: Vesmírný prsten, svatební vodní dýmka a černo-bílé šaty.

Video
délka: 00:35

Nové trendy podle brněnského svatebního veletrhu: Vesmírný prsten, svatební vodní dýmka a černo-bílé šaty Markéta Malá