Ten den slavila Martina rodina narozeniny syna. „Zajela jsem se pak večer za Jiřím zeptat se ho, proč nás s tátou tři dny předtím bezdůvodně napadl v baru. Kdo za tím stál, proč to bylo,“ vysvětlovala u krajského soudu v Ostravě Marta důvod útoku.  

Video
délka: 03:47.01

Marta se u soudu v Ostravě zpovídá z vraždy Jiřího. Měla ho bodnout nožem Karel Janeček, Blesk

V kabelce měla kuchyňský nůž, a když se začal otec s Jiřím na zemi prát, zaútočila. „Celou dobu jsem si myslela, že jsem ho bodla jenom do ruky,“ přiznala. Jiřímu ale probodla plíci. Vykrvácel. „Byla jsem z toho v pr*eli,“ litovala se u soudu.

„Vraždu jsem neplánovala, neměla jsem ji v úmyslu a nebodla bych přece někoho na narozeniny mého syna, aby umřel. Tátu štvalo, že ho zmlátil takový skřet jako Jiří,“ vypověděla Marta, která je známá ve své komunitě také jako Kačena. Soud pokračuje, mstitelce hrozí až 20 let vězení.

VIDEO: Svědectví souseda v ostravské vraždě: Přiběhla ta paní a píchla ho tu do plic. Vytáhla z něj nůž, až z něj krev stříkala.

Video
délka: 01:47.95

Svědectví souseda v ostravské vraždě: Přiběhla ta paní a píchla ho tu do plic. Vytáhla z něj nůž, až z něj krev stříkala. Karel Janeček