„První komentované prohlídky pěstebních skleníků připravuje na 6. května,“ uvedla mluvčí zoo Šárka Nováková a dodala: „Ve sklenících je možné například vidět nově upravené expozice pro epifytní rostliny, mezi které patří také různé druhy orchidejí a bromélie. Epifyty rostou na žijících rostlinách, ale vyživují se samostatně, neparazitují na nich.“

Návštěvníci mohou při návštěvě skleníků i ochutnat různé tropické plody nebo aromatické byliny. V současnosti v zoo dozrávají například plody nízké odrůdy banánovníku, pomeranče, mandarinky, tahitské lajmy, limetky či kumquaty a rovněž kávovník arabský.

Skleníky budou přístupné až do konce října, a to vždy o víkendech v 11 a 14 hodin. „Sraz zájemců je vždy u vstupu do zoo, kde si skupinu průvodce vyzvedne. Prohlídky jsou zahrnuty v ceně vstupného do zoo. Z důvodu omezené kapacity je nutná rezervace předem, a to na čísle 596 241 269 nebo osobně na vrátnici zoo při návštěvě areálu,“ dodal pracovník dendrologického oddělení a jeden z průvodců David Kubala.

Ostravská zoologická zahrada loni oslavila 65 let od svého založení. Chová přes 400 druhů zvířat. V roce 2016 podruhé prolomila hranici půl milionu návštěvníků. Zavítalo do ní 509.336 lidí, což bylo zhruba o 19.000 více než o rok dříve. Zahrada tak patří k nejvyhledávanějším turistickým atrakcím v regionu.

Fotogalerie
5 fotografií