Brno se obrátilo na soud, aby zabránilo firmě Czechcity, napojené na Procházku, vybírat parkovné a umisťovat zábrany v Ponavě. „Soud městu vyhověl. Rozhodnutí vítáme. Jsme rádi, že nezávislý orgán potvrdil naše argumenty. Považujeme to za dobrý krok, který nám pro danou lokalitu nastaví pravidla fungování,“ uvedla primátorka Markéta Vaňková (41, ODS).

Zatím se jedná ale jen o dočasné řešení. Město má nyní měsíc na to, aby prokázalo, že komunikace na pozemcích má ve svém vlastnictví. Radnice je o tom přesvědčena, Procházka naopak tvrdí, že pozemky jsou jeho.

Na pozemcích města má podnikatel tenisové kurty a podzemní garáže, které brání stavbě nového fotbalového stadionu. Procházka nechce za své nemovitosti v hodnotě asi čtvrt miliardy peníze, požaduje jiné budovy.

Město s ním v minulosti prohrálo soud kvůli bezdůvodnému obohacení a muselo Procházkovi zaplatit miliony za to, že lidé využívají střechu jeho podzemních garáží jako parkoviště.

VIDEO: Mimobrněnští řidiči to mají v moravské metropoli složité. V centru města jsou zavedeny tzv. modré zóny, ve kterých mohou parkovat jen místní.

Video
délka: 01:15.46

V Brně zavedli modré zóny Jiří Nováček