Lví holčičky si z okukování a nadšených reakcí zejména dětí nelámou hlavu. „Zprvu byly vykulené, ale už si zvykly. A předvádí se,“ řekla Blesku zooložka Zdenka Vavrysová. 

S lidskou zvědavostí se smiřuje i šestiletá samice, která své první potomky hlídá jako oko v hlavě. „Nejdřív to nesla těžce, chtěla se na nezvané hosty za sklem vrhnout. Ale už se s tím srovnala,“ dodala zooložka.

Kdepak maso. Prim hraje mateřské mléko

Lví sestřičky zvědavě pozorují svou mámu, když si dopřává masné menu. Zatím dávají přednost mateřskému mléku. „Prořezaly se jim zuby, ale na maso mají ještě čas. Takže zkoumají, pozorují a učí se. Když dostali králíka, tak si s ním spíš hráli,“ podotkla s úsměvem zooložka. 

Malé rošťandy se také sžívají se svým otcem, který se na noc vrací do své ubikace. Po obědě si rády pospí, stále častěji zkoumají výběh. Lvíčata dosud nemají oficiální jména, pracovně jim ale chovatelé říkají Jedenáctka a Dvanáctka, a to podle posledního dvojčíslí na podkožních čipech.

„Zvířata nechceme polidšťovat. Jména asi dostanou, ale nějaké oficiální křtiny neplánujeme," vysvětlila mluvčí.

Video
délka: 00:24.30

Tato lvíčata v brněnské zoo přilákala loni na Mniší horu rekordní počet návštěvníků. S velký nárůstem zájmu o bílé lví sestřičky mohou počítat také v Hodoníně. Zoo Brno

Rodinku sledují i online kamery

Lvy jihoafrické vzácné smetanově bílé barvy chová hodonínská zoo od roku 2013, kdy byl z mezistanice v Zoo Chleby přivezen osmiměsíční samec pocházející z Lory Parku v Jihoafrické republice.

Za měsíc za ním z polského Safari Parku Borysew přicestovala o několik dní starší samička. Samice už v minulosti dvakrát zabřezla, mláďata se ale v obou případech narodila mrtvá.

Fanoušci lvíčat mohou dění ve lví ubikaci a výběhu sledovat  také prostřednictvím online kamer na webu zoo.

Fotogalerie
5 fotografií