Byl to náraz, jako když něco vybuchne. Jen díky kamarádovi jsem to přežil bez újmy, jinak bych asi přišel o játra. Včas mne chytil,“ popsal úterní nehodu, při níž osobní vlak doslova smetl přívěs kamionu, cestující Josef Buček (68) z Kyjova.

 

Společně s Janem Bůčkem (60) patřil mezi 14 cestujících, kteří v osobním vlaku z Veselí nad Moravou do Strážnice cestovali. „Všichni naštěstí vyvázli bez zranění,“ uvedl mluvčí policie Petr Zámečník.

 

Řidič kamionu podle svých slov neviděl červeně blikající světlo a neslyšel zvukovou výstrahu z přejezdu, ani od vlaku. Před přejezdem ho nezastavila ani výstražná značka Pozor vlak!. Zřejmě ho tak čekají problémy.

 

V tuhle chvíli pracovníci SŽDC prohlížejí trať, aby zjistili, jak je poškozena. V září 2016 se na stejném místě srazil osobní vlak s traktorem. Tragická nehoda odstartovala dlouhou čtrnáctidenní výluku na trati, kdy nepomohl speciální tank, uvázl tam vyprošťovací vlak a pomohl až speciální jeřáb.

Železničáři o větším zabezpečení přejezdu neuvažují. „Je naprosto dostačující a rozhledové poměry jsou zde v normě. O doplnění závor proto neuvažujeme,“ sdělil mluvčí Správy železniční dopravní cesty Marek Illiaš, podle kterého způsobil řidič kamionu škodu 600 tisíc korun.

Video
délka: 00:25
1080p 720p 360p

Řidič kamionu vjel do cesty osobnímu vlaku, před dvěma lety na stejném přejezdu zemřel řidič traktoru. Hynek Zdeněk, blesk.cz

Fotogalerie
18 fotografií