„Bourací práce by měly trvat jen pár týdnů, stavět by se mohlo za tři roky," řekl jednatel společnosti Veveří Centre Pavel Knapec. Firma získala po mnoha diskusích s městem územní rozhodnutí a nyní chystá projekt pro stavební povolení. Místo skladů má prostor zaujmout polyfunkční objekt pro bydlení a služby podle návrhu slavné architektky Evy Jiřičné.

„I když stavět ještě nezačneme, chtěli jsme sklady odstranit. Začali se tam stahovat bezdomovci a nebylo to příliš bezpečné. Až práce skončí, areál zabezpečíme proti vstupu, z ulice necháme zeď,“ uvedl Knapec.

Projekt sice vznikl před deseti lety, dodnes se ale příliš nezměnilo. „Chtěli jsme ho tak nechat,“ dodal Knapec. Samotná stavba by měla trvat 2,5 roku až tři a lidé by se měli stěhovat postupně, jak se budou různé části dokončovat.

Objekt bude diagonálně rozdělený od platanu na nároží Pekárenské a Veveří směrem k Závodní ulici. Krytá pasáž rozdělí objekt na dva bloky. V podzemí mají být dvě patra garáží s 800 místy, nad zemí se počítá s šesti až sedmi podlažími.

V prvním podlaží mají být komerční prostory o výměře 10 000 metrů čtverečních včetně supermarketu, dnes je v areálu prodejna Albertu. Bytů má být zhruba 300 a uprostřed se plánuje na střeše komerčních ploch zatravněný vnitřní dvůr pro obyvatele.

Projekt dokonce počítá s budoucím umístěním zastávky podpovrchové tramvaje, její stavba v Brně je však nejistá.

VIDEO: Takto proměnu mrakodrapu v centru Brna zachytila kamera. Video vznikalo celý rok tak, že každý den vznikl jeden snímek.

Video
délka: 02:35.00

Takto proměnu mrakodrapu v centru Brna zachytila kamera. Video vznikalo celý rok tak, že každý den vznikl jeden snímek. Šumavská Tower s.r.o.

Fotogalerie
8 fotografií