K tragédii došlo ve středu kolem 15.30 u Moravského Žižkova. Zatím z neznámých důvodů se zřítil na pole polský závodník. „Na místo se ihned dostavili další závodníci a snažili se mladého muže oživovat. S resuscitací pomáhali i hasiči,“ uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák.

Oživovací pokusy byly ale marné. „Odvolali jsme proto vyslaný vrtulník, který už byl na cestě,“ upřesnila operátorka jihomoravské záchranky Dagmar Kellnerová.

Pořadatelé okamžitě přerušili soutěž. „Nelítá se a zatím nevíme, jestli šampionát bude vůbec ještě pokračovat. Tragédie nás všechny hodně zasáhla,“ uvedl místopředseda Aeroklubu Břeclav Petr Zálešák, který letiště šampionátu pronajímá.

Jeho slova vzápětí potvrdil i pořadatel mistrovství Evropy Jaroslav Sura. „Rozhodneme se zřejmě dnes pozdě večer. Je to příliš citlivé,“ vysvětlil. Šampionát byl původně naplánován do 26. srpna.

Hodně zřejmě napoví výsledek šetření Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod. „Na místě událost vyšetřuje náš inspektor. Do doby, než vypracuje zprávu, nebudeme spekulovat, co mohlo být příčinou nehody,“ uvedla Jana Sedláková ze sekretariátu Ústavu.

VIDEO: V paraglidingu může každá chyba znamenat ohrožení života.

Video
délka: 00:36
360p

Video zachycuje smrtelný pád paní Marty a paraglidingového instruktora Joj

Fotogalerie
4 fotografie