„Říkala jsem si, že to vyhraje jiná dívka, strašně jsem to holkám přála. Asi pomohlo, že jsem z Hodonína. Chtěla jsem něco podobného zkusit, přitahovalo mě to,“ svěřila se ještě se slzami štěstí v očích mladičká vítězka.

Video
délka: 01:39

Romská královna krásy pro rok 2017 Kristýna Balážová z Hodonína při rozhovoru bezprostředně po vítězství Zdeněk Matyáš

Bez ohledu na svých patnáct letech má už Kristýna jasno, čemu se chce v budoucnu věnovat. „Ještě jsem na základní škole, ale až skončím, chci se věnovat sociální práci s dětmi,“ prozradila nová romská královna krásy. S rodinou a přáteli poté spěchala nečekaný triumf oslavit. „Je to tak trochu i dárek pro mou tetu, která slaví narozeniny,“ dodala Kristýna, která si pro soutěž vylosovala číslo 10. V pořadí 17. ročník soutěže o romskou královnu krásy přivál do Hodonína finálovou dvanáctku dívek, vždy po šesti z Česka a Slovenska. Zatímco nejvyšší titul zůstal doma, korunky pro 1. a 2. vicemiss putovaly k sousedům. Druhé místo patří Saskii Surmajové (20) z Humenného, bronzová příčka připadla Ingrid Olachové (18) z Brekova.

Pod moderátorskou taktovkou Jana Čenského

Během galavečera čekalo na dívky několik soutěžních disciplín. Při ohnivém čardáši se na pódiu cítily jako ryba ve vodě, velký aplaus sklidily při přehlídce ve společenských šatech a zejména promenádě v plavkách. Nově přibyl soutěžní rozhovor adeptek s moderátorem Janem Čenským, který občas "vytáhl" mírně záludnou otázku.

Video
délka: 02:22

Ohnivý čardáš, jedna ze soutěžních disciplín Zdeněk Matyáš

„Skutečně chcete vyměnit tyto nádherné šaty za policejní uniformu?“ zkoušel vyvést z míry třeba Kornélii Pihíklovou z Trenčina, když zmínila, že chce pracovat u policie. Čenský potvrdil, že má k volbě romské královny krásy blízký vztah. „Před jedenácti roky jste mě oslovili a už se mě nezbavíte. Ale když vidím tu krásu kolem, je to logické,“ poznamenal herec a moderátor.

„Zájem předčil očekávání. Přihlásila se stovka dívek, z nichž po zúžení zůstalo čtrnáct a posléze finálový tucet. Letos jsme maličko zvýšili výšku adeptek. Ideální míry nevím, ale uznáte, že jsou všechny hezké a šikovné,“ usmíval se Vladimír Galbavý, předseda Celostátní asociace Romů České republiky.

Video
délka: 02:11

Ani při volbě romské královny krásy nechyběla atraktivní promenáda v plavkách Zdeněk Matyáš

Fotogalerie
22 fotografií