Do finále postoupili brněnští zpěváci spolu s ženským uskupením z Maďarska. "Po vyhlášení výsledků jsme se museli okamžitě rozhodnout, co budeme v boji o titul zpívat. To bylo opravdu těžké. Nakonec jsme zvolili moravskou lidovku a vyplatilo se to," dodal Vajda. Každý sbor, který se chtěl zúčastnit, musel poslat přihlášku s nahrávkami a soutěžním repertoárem. Na základě toho pořadatelé potom soutěžící vybrali.

Podle prezidenta sboru Jiřího Ammera byl maďarský soubor těžkým soupeřem. "Když jsme je slyšeli zpívat, bylo nám jasné, že to nebude vůbec lehké. Naštěstí se nám lidovka povedla, užili jsme si ji my i diváci," uvedl Ammer.

Univerzitní sbor byl založen v roce 2004 a svojí činností navazuje na dlouholeté tradice univerzitního sborového zpěvu. Členy se mohou stát studenti všech fakult, kteří úspěšně projdou konkurzem. Repertoár zahrnuje klasickou sborovou hudbu od renesance až po současnost, ale i vokální skladby inspirované moderními žánry s možným uplatněním instrumentálních či jiných tvůrčích schopností pěvců.

Aktuálně má sbor 50 členů a desítku vystoupení ročně. Zkouší pravidelně dvakrát týdně na Pedagogické fakultě MU.