Bugatti (1856 až 1940) vytvářel extravagantní nábytek spojující secesní přístup s orientálními prvky. V katalogu dražby, která se uskuteční 9. dubna, je také Bugattiho podélné zrcadlo s vyvolávací cenou 250.000 korun.

K dalším významným položkám katalogu patří malba Prakrajina od významného představitele brněnské poválečné malby Bohumíra Matala (1922 až 1988). Odborníci ji řadí k vrcholům jeho informelního období. Lité struktury bílé a zelené barvy dávají vzniknout zvrásněným plochám, které evokují členitost zemského povrchu. Dražba začne na 350.000 korun.

Milovníky staršího umění může zaujmout Portrét muže od Gabriela Müllera, německého žáka barokního mistra Jana Kupeckého. Restaurovaný olej na plátně má vyvolávací cenu 290.000 korun.

Zajímavostí dražby je váza z bílého bronzu s reliéfním dekorem noční krajiny a netopýrů. Navrhl ji německý secesní umělec Hans Stoltenberg Lerche a její dražba začne na částce 460.000 korun.

tmd ktp