"Koncert samotný bude pro diváky zajímavý nejen po hudební, ale i po vizuální stránce. Vedle speciálních vizuálních efektů bude také orchestr oblečený tak trochu jinak než obvykle. Více ale nemohu prozrazovat," uvedl šéfdirigent BSOP Martin Šanda. Vanessa Mae má prý vysoké nároky po technické i profesní stránce. Notové materiály dostanou čeští hudebníci teprve několik dní před koncertem.

Hlavní hvězda avizovala, že v Brně zazní známé hity, ale i několik písní, které hraje pouze výjimečně. Publikum se tak může těšit na skladby z CD Choreography z roku 2004 i průřez starší tvorbou, jak ji shrnulo například poslední výběrové album Platinum Collection.

Sedmatřicetiletá Vanessa Mae byla zázračným dítětem, jako talentovaná houslistka vystupovala s prestižními orchestry a nahrávala klasiku. Světovou proslulost jí zajistila až popově laděná alba. Průlom znamenala deska The Violin Player z roku 1995. Patří k neúspěšnějším britským umělcům, ale věnuje se i sportu. Jako lyžařka reprezentovala Thajsko na olympijských hrách v Soči.

Mezinárodní lyžařská federace měla pochybnosti o férovosti kvalifikačních závodů. Hudebnice žalovala federaci pro pomluvu, spor se však nedávno podařilo urovnat. Federace se houslistce omluvila a zaplatila jí "odpovídající částku", kterou sedmatřicetiletá rodačka ze Singapuru hodlá věnovat na charitu. Mae nyní může usilovat o start na hrách v Pchjongčchangu v roce 2018.