Festival zahájí 10. dubna v Mendelově muzeu výstava s názvem Migrace očima obyvatel Bretaně a Jižní Moravy. Francouzská aliance ji vytvořila ve spolupráci s Masarykovou univerzitou v Brně a odborem zahraničním vztahů brněnského magistrátu. "Další zajímavou akcí bude výstava Kesaj Čhave - Příběh dětí víly Kesaj v Muzeu romské kultury. Budou na ní vystaveny projekty komiksů z dílny francouzských autorů o romském souboru ze Slovenska. Vernisáž se uskuteční 16. dubna," uvedla Andrea Opršalová ze zahraničního odboru magistrátu.
O prvním víkendu festivalu se v horním patře Malé Ameriky, budově bývalé tržnice, otevře Koloniál, který se změní ve francouzskou tržnici plnou pochoutek, módy a rukodělných výrobků. "K tomu se otevře továrna na zážitky s cirkusovou tvůrčí dílnou zaměřenou na akrobacii pro děti, ateliérem tradičních bretonských tanců, poslechem bretonských legend a pohádek," doplnila Martinová.
Závěr festivalu bude v zahradě Mendelova muzea, která se změní v šapitó. "K vidění budou například siamské sestry nebo vousatá žena," řekla Martinová. Součástí bude i koncert hudebníků z Rennes.
Podle Opršalové bylo Rennes prvním partnerským městem Brna. "Partnerská smlouva vznikla v květnu roku 1965. Obě města jsou si v mnohém podobná. Jsou studentská, administrativní a kulturní střediska, centrem Bretaně a na druhé straně Jižní Moravy, jsou přibližně stejně velká a mají podobný počet obyvatel," uvedla Opršalová. Dodala, že první krok k partnerství udělali Francouzi.