Zatímco dva útočníci vyřadili na několik dní své oběti z práce, třetí udělal na autobusu škodu 100.000 korun. "Musíme být důraznější při prosazování ochranných opatření pro pracovníky v městské hromadné dopravě, snažíme se o zavedení vyšší právní ochrany. Spolupráce se strážníky funguje, ale musíme se zamyslet nad jejím rozšířením. Je nepřípustné, aby se naši řidiči a další pracovníci cítili při práci v ohrožení," uvedl Havránek. Pod pojmem vyšší právní ochrana si představuje to, že by řidiči požívali například stejného postavení jako záchranáři, kde v případě napadení hrozí útočníkovi vyšší trest.

Revizor dostal ránu do obličeje a odnesl to krvavými šrámy, zhmožděninami a vykloubeným palcem. Násilníka na místě zadrželi policisté. Jiný agresor napadl řidiče v noční lince 90 v Kohoutovicích. Šofér chtěl z přepravy vyloučit v půl třetí ráno cestujícího, který se choval agresivně. Násilník ho však povalil na zem a řidič musel do nemocnice s podezřením na otřes mozku.

V třetí situaci měl řidič štěstí, že byl na konečné u Olympie v zavřeném autobuse. "Silně podnapilý muž se do něj dobýval a na pomoc si vzal nákupní košík, kterým najížděl do sklené výplně dveří. Předtím ulomil zpětná zrcátka. Přivolaní policisté ho museli zpacifikovat," doplnila mluvčí Linda Hailichová.

Vzhledem k celkové statistice jsou však čtyři dny z minulého týdne výjimečné. Loni cestující napadli řidiče ve čtyřech případech, letos třikrát. Revizorů napadli více. Loni jich bylo 26, sedm z nich skončilo v pracovní neschopnosti, letos jich bylo do dnešního dne deset a do práce nemohli druhý den jít tři z nich.