Nová budova, která je situována nedaleko již existujících prostor Red Hatu v Brně, nabídne dalších přibližně 3800 metrů čtverečních plochy. Red Hat v ČR působí deset let, aktuální rozšíření představuje její největší brněnskou investici do nemovitostí.

Ve výzkumném a vývojovém centru v Brně pracuje největší tým inženýrů Red Hatu na světě. "Expanze naší společnosti v Brně významně přispívá k rozvoji produktů Red Hatu v celosvětovém měřítku. Kombinace talentů a spolupráce s vysokými školami spolu s propojením s open source komunitami patří mezi naše hlavní priority," uvedl ředitel vývojového centra Red Hat v Brně Radovan Musil.

Podle něj firma bude nové zaměstnance nabírat postupně. Zatím nemá přesně stanovené, jak bude počet svých zaměstnanců rozšiřovat. Pro Red Hat v Brně pracují zejména Češi. Dvacet procent lidí je ze Slovenska a dalších 15 procent z více než desítky dalších zemí, jako jsou USA, Španělsko, Maďarsko nebo Chorvatsko. Věkový průměr zaměstnanců brněnské pobočky je mírně nad 30 let. "Největší problém, s kterým se potýkáme, je dopravní dostupnost Brna," uvedl Musil. Celosvětově sice pracuje pro Red Hat 40 procent lidí z domácností, v Brně jdou ale podle Musila opačnou cestou. "Děláme vše proto, aby lidé chodili rádi do kanceláře," uvedl.

Red Hat je přední světový poskytovatel open source softwarových řešení, který s využitím komunitního přístupu poskytuje cloudové, virtualizační, úložné, linuxové a middlewarové technologie. Roční tržby americké matky přesahují 1,5 miliardy dolarů. Celosvětově pro Red Hat pracuje více než 6500 lidí. Naposledy se firma rozšiřovala v Brně před dvěma lety, kdy nabírala 200 nových lidí.