Na místo ředitele přišel Burian v lednu 2008, v úterý ho vystřídá Jan Souček. Vedle provozních problémů musel čelit také dvěma výzvám osobností veřejného života k odstoupení. První se objevila hned po jmenování, druhá loni. S podporou generálních ředitelů i Rady ČT se rozhodl neustoupit.
"Ředitelem jsem se stal v době, kdy se střídali ředitelé dočasně jmenovaní či zastupující a lidé neměli klid na práci, protože nevěděli, jak dlouho tady předchozí ředitelé budou. Studio bylo bez dlouhodobé koncepce a v neutěšeném stavu, cítil jsem za ně odpovědnost," řekl Burian.
Do televize se vrátil po letech, v nichž řídil Rádio Petrov. Před rokem 2001 působil tři roky jako vedoucí zpravodajství, v roce 2001 krátce jako vedoucí produkce. "Při mém nástupu zde fungovala dvě tvůrčí centra a objem jejich výroby byl nepřehledný, jejich vedoucí jej nemohli ani podrobně znát. Proto jsme organizační strukturu změnili a vzniklo pět tvůrčích center, která byla jasně profilována. Není možné například dělat dobře zábavu a dramatickou tvorbu zároveň," řekl Burian. Po přechodu na producentský systém vznikly v brněnském studiu tři TPS včetně skupiny náboženské tvorby. "Za optimální bych však považoval fungování pěti TPS," dodal Burian.
Zásadní změna zasáhla také produkci, vzniklo sedm skupin. "Produkce nyní funguje profesionálněji. Nyní jsme v Brně schopní vyrobit cokoliv. S naší dramatickou tvorbou jsme úspěšní i na festivalech, s některými snímky i v zámoří," zmínil Burian loňský film Filipa Renče Sebemilenec na motivy knihy Simony Monyové. Ocenění však sbíraly i další filmy či pohádky, stejně tak dokumenty. Sám sebe označuje Burian za producenta, zatímco svého nástupce za programově fundovaného člověka. "Bude-li mít zdravé programové vize, může posunout studio zase o kus dál," míní.
Při svém nástupu předpokládal, že nyní už bude vysílat z nového studia v Líšni. "Během přípravy se však objevily okolnosti, které stavbu zpozdily. V roce 2008 jsme jednali o pozemcích v Bosonohách a zjistilo se, že nejsou majetkově vyřešené. Proto jsme museli hledat nové. K zásadnímu, zhruba dvouletému zpoždění došlo při výměně generálního ředitele, který si nechal vypracovat audit a všechno analyzovat, což projektu prospělo. Nyní jsme před dokončením výběrového řízení na dodavatele stavby a věřím, že na podzim by se mohlo začít stavět. Samozřejmě je mi líto, že u toho nebudu," řekl Burian.
V České televizi Burian nezůstává, o budoucnosti zatím nepřemýšlí. "Soustředím se plně na předání funkce, pro zaměstnance je toto období nejcitlivější a musí mít klid na práci. Zatím jsem se s nikým na ničem nedomlouval, nemám ve zvyku chystat si zadní vrátka," řekl Burian.
Možná si odpočine i od negativních záležitostí, které se během jeho šéfování studiu objevily. První výzva k odstoupení přišla proto, že údajně ovlivňoval jako vedoucí zpravodajství reportáže kolem roku 2000 skrytou reklamou. Podle něj však ani externí audit, který si tehdy nechal generální ředitel zpracovat, nic takového nepotvrdil. Za Buriana se postavil nejen nadřízený, ale i Rada ČT. Druhá výzva se objevila, když konkurenční stanice loni odvysílala pořad Na vlastní oči, v němž podnikatel Petr Michek označil Buriana za spolupracovníka takzvaného Toflova gangu, policistů, kteří vydírali podnikatele. Burian podal trestní oznámení za pomluvu, soud však konstatoval, že Burianovu spolupráci nelze vyvrátit, ale ani potvrdit. "Nepříjemně mi to vstoupilo do života i do života rodiny," řekl Burian.