20. duben 2019
Svátek slaví Marcela, zítra Alexandra

Brno roztančí hudební festivaly: Youtubeři, jihoafrická rockerka i vodní skluzavka

/
 • Na festivalu Hrady vystoupí Tomáš Klus.
  31. července 2018 ● 11:59
   

  Srpen nabízí Brňákům hned několik hudebních produkcí v rámci tří velkých festivalů. Vybere si každý. Festivaly navíc mají spostu doprovodných programů především pro děti.

 • 1.

  Léto Fest cílí na děti a youtubery

  Léto Fest se koná na brněnském výstavišti 3. a 4. srpna. Vystoupí Anna K., Chinaski, Mig 21, Kabát či  Wanastowi vjeci. „Novinkou je, že letos bude program dvoudenní oproti loňskému jednodennímu,“ upřesňuje mluvčí Monika Freibergová.

  Náš festival je hodně orientovaný na rodiny s dětmi, v tom je jiný než ostatní hudební akce tohoto typu. Na děti čeká nafukovací hrad, obrovská prolézačka a sportovní soutěže,“ prozrazuje Freibergová.

  Nadšení nebudou jen nejmenší caparti, ale i náctiletí. „Je pro ně připravená zóna playstation. Kromě toho se na LétoFestu mohou potkat se svými oblíbenými youtubery,“ láká mluvčí.

  Na LétoFestu vystoupí Anna K., Chinaski, Mig 21, Kabát či Wanastowi vjeci.

 • 2.

  Hrady.cz na Veveří

  Festival Hrady.cz je stejně jako LétoFest dvoudenní. Na hradě Veveří se koná 10. a 11. srpna. V pátek vystoupí například J.A.R. či Horkýže Slíže. „V sobotu zazpívá Tomáš Klus, kapela Divokej Bill, Mandrage, a poprvé Lenny či Slza,“ vypočítává mluvčí Klára Bobková. 

  Novinkou letošního ročníku festivalu Hrady je takzvaný VIP kemp, který nabízí předem postavený stan kompletně vybavený pro přenocování. „V areálu nebudou chybět wi-fi zóny a bankomat. Na místě bude také karavan, kde budou k dispozici i powerbanky na dobití telefonů,“ říká mlučí.

  Novinkou je letos také podpora lokálních talentů. „V pátek si zahraje na Veveří místní kapela Okno, výherce facebookové talentové soutěže. Do té se přihlásilo celkem sedmdesát kapel. Každý region má svou vítěznou kapelu,“ vysvětluje mluvčí.

  Pro děti budou připraveny koutky a doprovodné sportovní aktivity, jako například obří vodní skluzavka pro osvěžení v letním parnu,“ prozrazuje Bobková.

  Na festivalu Hrady vystoupí Tomáš Klus.

 • 3.

  Mariánské léto rozpálí jihoafrická rockerka


  Letošní novinkou pátého ročníku festivalu Mariánské léto, který se koná poslední prázdninovou sobotu, bude přítomnost zahraničních interpretů. „Přijede například anglická kapela Monarchy, která hraje elektro pop. Míchá osmdesátá léta a současnou elektroniku,“ láká jeden z organizátorů Matěj Pavlata.

  Zajímavostí je účast jihoafrické zpěvačky s výjimečným hlasem Dilany. „Na ni se osobně nejvíc těším. Skončila druhá v americké soutěži Rock Star Supernova a zpívala se slavnými kapelami jako Aerosmith či s Joe Cockerem,“ říká organizátor.

  „Kapely jsme vybírali mnoho měsíců, aby se Brňanům líbily. V Brně jsem strávil sedm let. Studoval jsem tu vysokou školu a mám tu nejlepší kamarády. Myslím, že jsem poznal duši Brna a hudba je tu alternativní a plná zajímavostí,“ chválí moravskou metropoli Pavlata.

  Místo piva chladil loni přítomné nafukovací bazén, kde se v parnu osvěžily hlavně děti, ale i několik dospělých. „Doufám, že jej postavíme i letos. Budeme zvažovat až na poslední chvíli podle počasí, jaká bude předpověď. Přeji si, aby tam byl,“ říká organizátor.

  Zajímavostí mariánksého léta je účast jihoafrické zpěvačky s výjimečným hlasem Dilany.

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 3

jejik:  Tak nevim, Brno je zrejme velmi nenarocne, vodni skluzavky, chraplava Dilana z Holandska coby hvezda.. nebyli by cviceni pudli nebo letajici veverky a modra cukrova vata, at to vyvrcholeni leta v Brne stoji za to

(31. 07. 2018 14:37)

tomik007: hlavne "SVIHLA CHUZE"

(31. 07. 2018 14:03)

tenco: Zdali Klus a ostatní hnus ví, že to opět sponzoruje Agrofert.

(31. 07. 2018 13:11)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
VYHLEDAT VÝSLEDKY Načítám
1080p 720p 360p
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy