„Největší lákadlem ale bývají nová vína, která teprve půjdou na trh,“ řekl David Šťastný z vinařství Château Valtice.

Součástí je i kulturní program, hraje cimbálová muzika. Letos je součástí premiérově zábavná přednáška sexuologa Radima Uzla na téma víno a sex. Trhy pokračují i v sobotu. Jde již o 51. ročník, což z valtických trhů dělá jednu z nejstarších přehlídek vín na světě.

O titul šampiona letos usilovalo 708 vzorků ze 128 vinařství. Mezi bílými víny ocenění získal Ryzlink vlašský 2016 z vinařství Volařík Mikulov. Jako nejlepší červené vybrala porota Svatovavřinecké výběr z hroznů 2015 z rodinného vinařství Château Valtice.

Radost je o to větší, že jsme šampiona získali s tradiční odrůdou, která se na Moravě pěstuje vůbec nejvíc na světě. Víno zrálo téměř dva roky v barikových sudech v zámeckém sklepě,“ uvedl Šťastný. V kategorii mladých vín zvítězilo loňské Rulandské bílé z vinařství Golguz v Hlohovci.

Organizátoři by letos chtěli překonat předloňský rekord v hromadném přiťuknutí s oceněným vínem. Před dvěma lety si řetězově přiťuklo 555 lidí.

Trhy organizuje Společnost Valtické vinné trhy ve spolupráci se Střední vinařskou školou. Patronem je Národní vinařské centrum, které dohlíží na objektivní hodnocení. Vinařská soutěž má tradici starou přes 160 let a první zmínky sahají až do poloviny 19. století.

NOVÝ CESTOVATELSKÝ BEDEKR BLESKU

Pošlete SMS na číslo 902 11 ve tvaru:

HRADW mezera JMÉNO mezera PŘÍJMENÍ mezera ADRESA mezera MĚSTO mezera PSČ

Příklad: HRADW Jan Novak Prubezna 233 Olomouc 77900

Cena každé přijaté SMS je 69 Kč vč. DPH (zahrnuje poštovné i balné). Provozuje CZECH NEWS CENTER, a. s., infolinka 296 363 199 ve všední dny 8–16 hod., mobil@cncenter.cz, www.platmobilem.cz. Ke koupi bude až do září.

Bedekr pouták

VIDEO: Herečka Lucie Benešová je velká milovnice vína.

Video
délka: 02:11.32
720p 480p 360p 240p

Lucie Benešová je velká milovnice vína Adam Balažovič


Fotogalerie
5 fotografií