Areál bývalého středního odborného učiliště nábytkářského v Tyršově ulici město získalo před několika lety od Jihomoravského kraje, některé z jeho budov využívá základní škola.

Město v něm už v roce 2016 nechalo za 10 milionů Kč rekonstruovat bývalé učňovské dílny na školní třídy. Ve druhé etapě o rok později byla za 27 milionů korun rekonstruována tamní tělocvična, objekt školy i tělocvičny město zateplilo.

Třetí etapou je rekonstrukce budovy jídelny. Město ji začalo opravovat v půlce září, hotovo má být v říjnu 2019. Z celkových nákladů ve výši 87 milionů získá město 51 milionů korun z dotace ministerstva financí.

Rekonstrukce budovy zahrnuje i vybudování nové trafostanice, přestavbu suterénu pod jídelnou na oddychové a sportovní centrum, statické posílení objektu pro budoucí nadstavbu nebo úpravy spojovacích prostor od základní školy.

350 jídel

„Hlavní účel je vařit a podávat obědy žákům prvního stupně přilehlé budovy ZŠ Rousínov, kteří se nebudou pak muset složitě přesouvat na obědy do současné školní jídelny v ulici Habrovanská. Současná kuchyně a jídelna jsou na hranici své kapacity,“ uvedl vedoucí odboru výstavby a životního prostředí městského úřadu Dušan Pekařík. Kapacita jídelny bude 350 jídel.

Rekonstrukce areálu bude pokračovat i v dalších etapách, v plánu je například oprava budov bývalého dívčího či chlapeckého internátu. V areálu také přibude zeleň nebo parkovací místa.

Borisovi musí dát skoro 9 milionů

Soud po dlouhých sedmi letech v úterý rozhodl, že základní škola v Rousínově musí svému bývalému žákovi Borisi T. (nyní 20) vyplatit odškodné 8,8 milionu korun. Na školním výletě jej zavalil náhrobní kámen a on ochrnul od pasu dolů.

 „Po vyhotovení rozsudku je škola povinna zaplatit určenou částku," řekl ředitel rousínovské základky Jiří Kyjovský. Škola ale vlastní peníze nemá, odškodné, o kterém soud jednal, bude muset jít z rozpočtu města, jakožto jejího zřizovatele. Starosta Jiří Lukášek odmítl způsob financování odškodného komentovat.

VIDEO: Ředitel ZŠ Rousínov Jiří Kyjovský před soudem poukázal na to, že zraněný Boris T. není tak imobilní, jak tvrdí obžaloba. Reprezentuje Slovensko ve stolním tenise hendikepovaných.

Video
délka: 00:57.37

Ředitel ZŠ Rousínov Jiří Kyjovský před soudem poukázal na to, že zraněný Boris T. není tak imobilní, jak tvrdí obžaloba. Zdeněk Matyáš