Při ranní kontrole osobního automobilu značky Audi, v němž mimo řidiče cestovaly i dvě děti, na silnici před obvodním oddělením v Hustopečích měl řidič negativní dechovou zkoušku na alkohol. Test na drogy i lékařské vyšetření muž odmítl.

„Z přestupkového jednání si řidič, kterého tamní policisté pro jeho dřívější protiprávní jednání dobře znají, nic nedělal,“ poznamenal policejní mluvčí Bohumil Malášek. „Mám fóbii z jehel," dušoval se muž hlídce. 

Chytrák si vyměnil auto

Stejná scéna se opakovala přesně po deseti hodinách jen s tím, že si stejný řidič vyměnil auto. Tentokrát ho hlídka stopla v Dobrovského ulici v "bavoráku".

Video
délka: 01:11.71
Video se připravuje ...

Filuta za volantem odmítl hned dvakrát test na drogy Policie ČR

„Pak už se odehrál scénář, který obě strany dobře znaly z ranních hodin. Policisté řidičovo opakované přestupkové jednání oznámili správnímu orgánu,“ dodal mluvčí s tím, že muž musí počítat se zákazem řízení, pokutou do 50 tisíc korun a sedmibodovým ohodnocením.

Podobný osud čeká i dalšího hříšníka (40), kterého hlídka kontrolovala ve Velkých Němčicích. Dechovou zkoušku měl negativní, test na drogy ale podstoupil s pozitivním nálezem.

Fotogalerie
4 fotografie