Srazily se dva nákladní vozy, jedním z nich je cisterna a dodávka. Dálnice zůstala ve směru na Brno a dále i na Prahu neprůjezdná. Osobní auta sjížděla na exitu 210 Holubice, nákladní doprava stála,“ shrnula policejní mluvčí Petra Hrůzová.

Osobní vozy pokračovaly po staré silnici směrem na Brno. Zpět na dálnici najížděly u motorestu Rohlenka. Velmi silný provoz panoval také kolem exitu 216 u Rousínova.

Těžké zranění

Řidič z dodávky s polskou poznávací značkou zůstal v kabině uvězněný. „Už jsme ho vyprostili a předali záchranářům, Byl při vědomí,“ uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

„O pacienta jsme pečovali už v průběhu vyprošťování, dali jsme mu kyslík, léky na tišení bolesti, posléze jsme ho i zafixovali. Byl při vědomí. Utrpěl těžká mnohočetná poranění, po ošetření jsme jej letecky transportovali na urgentní příjem Fakultní nemocnice Brno,“ sdělila mluvčí záchranky Michaela Bothová.

Vyšetřování nehody a následný úklid místa si vyžádal téměř 6 hodin, aktuálně je průjezdný jen levý pruh. Web Ředitelství silnic a dálnic Dopravniinfo.cz odhaduje, že by omezení v místě mohlo skončit kolem 17. hodiny.

VIDEO: Tragická nehoda na D1 u Brna v září 2020.

Video
délka: 01:06.92

Děsivé záběry na tragédii na dálnici D1 u Brna HZS JMK

Fotogalerie
7 fotografií