Povedený "kouzelník" mluvící na prodavačku anglicky oslovil ženu s dotazem na směnu eurobankovek při nákupu zboží. „Při tom, když měla otevřenou kasu, ji bezostyšně sáhl do zásuvky a vytáhl balíček několika dvoutisícikorunových bankovek. Údajně chtěl vidět, jak české peníze vypadají,“ popsal začátek zdánlivě nevinně vyhlížející situace policejní mluvčí David Chaloupka.

Pak přišel vrcholný okamžik, který dokázal rozklíčovat jen zpomalený záznam z kamery v prodejně. Muž paklík dvoutisícovek vracel pokladní, jenže mistrně nacvičným trikem jich ve stejném okamžiku několik stáhl k sobě a během vteřiny ukryl v kapse u kalhot! Při akci mu napomohla i žena, která jej svým postavením kryla a hlídala okolí.

Video
délka: 00:44.04

Eskamotér dokonale zmátl v Brně pokladní, připravil ji o 10 tisíc Policie ČR

Trik odhalila až kamera

„Pokladní tento mistrně nacvičený trik nijak nezaznamenala. Když na konci směny počítala tržbu, zjistila, že jí deset tisíc schází,“ dodal mluvčí. Nešťastnice peníze všude hledala, leč marně. Až po zhlédnutí kamerového záznamu z pokladny bylo jasné, u koho peníze skončily.

Poznáte je?

Povedenému kouzelníkovi bylo přibližně 40 let starý, vysoký asi 170centimětrů, tmavých vlasů, se strništěm na tváři. Doprovázela ho přibližně čtyřicetiletá žena s melírovanými vlasy. Policie se zároveň obrací na veřejnost, pokud by dvojku někdo poznal, přijme informace na lince 158.

Fotogalerie
4 fotografie