Neznámý pachatel či pachatelé si záměrně vybírají rodinné domy v okrajových částech obcí. „Poté, co se přesvědčí, že nikdo není v domě, dostane se násilím dovnitř,“ upozornil policejní mluvčí Petr Zámečník.

V hledáčku peníze a šperky

Mizí peníze a šperky, nejvíc případů připadá na dopolední hodiny. Poslední případ se odehrál v Čejči na Hodonínsku. „Zloděj se vloupal do domu, odkud majitelům ukradl peníze, šperky a napáchal škodu za desítky tisíc korun. Policisté všech zmíněných okresů po pachateli intenzivně pátrají,“ dodal mluvčí.

Policie: Na místě je obezřetnost

Policisté apelují na obyvatele obcí, aby byli obezřetní. „Všímejte si toho, co se děje ve vaší obci, pohybu podezřelých lidí a vozidel. Domluvte se sousedy ve vaší ulici, aby během dne obhlédli dění kolem vašich domů,“ upozornil policista.

Majitelé domů by podle policie měli zvážit instalaci bezpečnostního zařízení, popřípadě kamer. V případě, že lidé zjistí nezvanou návštěvu, nemají do budovy vstupovat a naopak okamžitě přivolat policii.

VIDEO: Policie dopadla gang zlodějů ze středních Čech.

Video
délka: 02:03.20

Policie zadržela sedm lidí, kteří si v Praze a středních Čechách nakradli věci za více než 700 tisíc. Hledá také majitele kradených věcí. Policie České republiky