V sobotu ve čtyři ráno procházela sedmičlenná skupina mladíků po Masarykově ulici, najednou ale změnila směr a zamířila k muži (20) a k trojici jeho známých. Stačilo pár slov a dva z mladíků začali útočit.

„Muže kopali, a když se snažil odběhnout, dostihli ho a znovu na něj nevybíravě zaútočili. Napadání neustalo ani poté, co upadl na zem. Ve schoulené poloze dál čelil kopancům a vytrvalým úderům pěstí,“ popsal útok mluvčí brněnské policie Jakub Ghanem. Někteří kamarádi útočníků se snažili útokům zabránit.

Video
délka: 01:58
1080p 720p 360p

Násilníci zmlátili poblíž hlavního nádraží v Brně mladého muže Městská policie Brno

„Kopnutí se přesto nevyhnula ani žena (30),“ upřesnil Ghanem. To už ale na cestě byli strážníci, které na útok upozornil jejich kolega u bezpečnostních kamer. Čtyři minuty od začátku útoku už byla na místě první hlídka, další hlídky dorazily o dvě minuty později. Strážníci útočníky okamžitě zadrželi.

Napadený muž potřeboval lékařskou pomoc. „Záchranáři ho odvezli s poraněním hlavy do Fakultní nemocnice U svaté Anny,“ upřesnila mluvčí jihomoravské zdravotnické záchranné služby Michaela Bothová. Případ si převzali policisté pro podezření ze spáchání trestného činu.

Fotogalerie
8 fotografií