Ujčík ve sportovním voze Kia Ceed předjel obžalovaného loni 2. února mezi Kožušicemi a Malinkami na Vyškovsku. Jenže Viktor G. jedoucí se synem (18) ve VW Vento se rozhodli, že dají v té chvíli neznámému řidiči za vyučenou. Hokejistu dojeli v Brankovicích, natlačili se na něj bočně, předjeli jej a donutili prudce zabrzdit. Tenhle manévr zopakovali ještě šestkrát! Když auta zastavila u krajnice, otec a syn vystoupili.

Tyč versus pistole

„V ruce měli podle poškozených nějaký předmět, snad tyč,“ citoval žalobce Radek Hůlka ze spisu. Impulsivní Viktor G. vzbudil v hokejovém internacionálovi obavy, že jej chtějí napadnout. Vytáhl proto legálně drženou zbraň na svou obranu a donutil je usednout zpět do vozu.

Video
délka: 01:52

Žalobce Radek Hůlka má jasno. Obžalovaný, který ohrozil hokejového internacionála Ujčíka, se choval jako silniční pirát Zdeněk Matyáš

Když se emoce zklidnily, vyrazili sportovec s kolegou na Bučovice, kde je zastavila policejní hlídka. Syn obžalovaného mezitím vytočil linku 158. „Když se cítili napadení, proč sami nepřivolali policii a naopak z místa incidentu odjeli,“ snažil se zpochybnit Ujčíkovu verzi obhájce.

Obžalovaný předvedl mimořádně agresivní chování. Na silnici se stylizuje jako mravokárce, ve skutečnosti jde o piráta silnic,“ oponoval státní zástupce.

Soud vybržďovači neuvěřil

Soud označil tvrzení Viktora G. i jeho syna o průběhu incidentu za nevěrohodná. Přihlédl i k faktu, že mu v lednu soud v Brně potvrdil trest za výtržnictví a ublížení na zdraví. Naopak popis hokejisty a jeho spolujezdce označil za logický a bez rozporů. „Jen včasnou reakcí pana poškozeného nedošlo ke srážce, škodě a újmě na zdraví,“ upozornil soudce Karel Menšík.

Nenapravitelný pirát silnic, jak jej nazval žalobce, vyfasoval 20 měsíců vězení s podmínkou na 3 roky. Za volant nesmí dva a půl roku. Již z minulosti má »na triku« 14 přestupků v dopravě! A to pracoval jako řidič u brněnského dopravního podniku!

Soud Viktora G. navíc potrestal za nevhodné chování v soudní síni pětitisícovou pokutou. Při vyhlášení rozsudku totiž rozhazoval rukama, otáčel se k soudci zády a dokonce se opřel o jeho stůl. Verdikt není pravomocný, obě strany si ponechaly lhůtu k vyjádření.

Fotogalerie
11 fotografií