„Brněnští kriminalisté z 6. oddělení pracovali na sérii krádeží několik měsíců. Z jejich spáchání je podezřelý recidivista (28), který má na svědomí minimálně dvanáct skutků se škodou přes sto tisíc korun,“ uvedla mluvčí policie Andrea Cejnková.

Nepolepšitelný zločinec se vloupal do prodejen, kaváren, cukráren a restaurací. Kradl peníze a vše, co se dalo zpeněžit. „Kromě toho se dokonce nezdráhal okrást svoji vlastní babičku, která ho u sebe nechala na čas bydlet,“ upozornila Cejnková.

Posledním, kdo pocítil noční návštěvu recidivisty, byl koncem ledna majitel baru v Kotlářské ulici. „Muž tam dlažební kostkou rozbil výplň nad dveřmi a pak ukradl 20 lahví alkoholu, cigarety a mince. Za trestné činy krádež mu nyní hrozí 5 let za mřížemi.

VIDEO: Brněnským strážníkům se díky pozornosti u kamerového systému podařilo před půldruhým měsícem dopadnout zloděje jen pár hodin poté, co vykradl stánek na vánočních trzích.

Video
délka: 00:44.23

Brněnští strážníci zadrželi přibližně pět hodin po vykradení jednoho z vánočních stánků zloděje (18), doprovázel ho muž (31), na kterého byl vydán zatykač. Městská policie Brno