Policisté upozorňují, že neznámý »řezač« začal úřadovat od konce minulého roku. „Tankování pohonných hmot na benzince u Rajhradu se prodražilo cizinci (59). Neznámý mu prořezal zadní pneumatiku. Když ji poškozený o pár kilometrů dál opravoval, ztratila se mu z auta peněženka. Škoda dosáhla na 20 tisíc korun,“ upozornil mluvčí policie Bohumil Malášek.

Podobný scénář zažil na stejném místě i další řidič (40). Také on měl po tankování na benzince u Rajhradu prořezanou zadní pneumatiku. „Brňan s ní ale dojel až domů, takže zloději prostor k pravděpodobně zamýšlené akci nedal,“ vysvětlil Malášek.

Třetí případ se stal v prvních dnech letošního roku a »řezač« se chtěl zřejmě pojistit, že mu poškozené auto neujede až do Brna. „Poblíž čerpací stanice v Rajhradu zjistil defekt šofér (50).

Při opravě prořízlé pneumatiky mu na parkovišti u benzinky někdo ukradl osobní věci za dvacet tisíc korun. V tomto případě k poškození došlo zřejmě při čerpání pohonných hmot v Mikulově,“ doplnil mluvčí policie.

Video
délka: 00:41
360p

Policisté pátrají po tomto muži. Na čerpacích stanicích prořezává řidičům pneumatiky. Pak je okrádá, když je opravují. Policie ČR