Policisté sanitku, kterou řídil, zastavili při silniční kontrole poslední listopadovou sobotu ráno v části Znojma Přímětice. Muž předložil všechny potřebné doklady a podrobil se dechové zkoušce na zjištění požití alkoholu před jízdou. Výsledek ukázal hodnotu 1,32 promile.

„Ihned jsme mu zadrželi řidičský průkaz a zakázali pokračovat v další jízdě. Dva pacienty, které vezl do znojemské nemocnice, pak musel dopravit jiný řidič,“ uvedla mluvčí policie Lenka Drahokoupilová.

Podle mluvčí záchranné služby Jihomoravského kraje Hedviky Kropáčkové nešlo o zaměstnance záchranné služby. „Nejednalo se o sanitu jihomoravské záchranné služby, ale pravděpodobně o některou z převozových služeb," uvedla.

Vzhledem k tomu, že je podezřelý z toho, že se protiprávního jednání dopustil při výkonu zaměstnání, při kterém je vliv návykové látky zvlášť nebezpečný, hrozí mu až tři roky vězení, peněžitý trest a zákaz činnosti.

VIDEO: V opilosti člověk provádí nejrůznější nepochopitelné věci… Tento muž se v Brně vymočil na ležícího bezdomovce a nevěděl proč.

Video
délka: 00:40

Nepochopitelné: Blázen se vymočil na ležícího muže a nevěděl proč! MP Brno