Podvodník vedoucí pošty zavolal, že za chvíli přijde do pobočky policista v dekontaminačním obleku. Měla do té doby nachystat všechny bankovky, aby pošta nemusela být dlouho zavřená. Žena kvaltovala jako o život, aby policistu nezdržovala a vyskládala peníze na stůl.

„Muž oblečený v bílé kombinéze s respirátorem na obličeji a v gumových rukavicích přišel asi po pěti minutách a hned začal na bankovky stříkat z rozprašovače. Následně je naskládal do své přinesené plastové krabičky. Pracovnici pošty řekl, aby vzala všechny mince a propláchla je v umyvadle s vodou ve vedlejší místnosti,“ uvedl mluvčí policie Petr Zámečník. Zatímco žena mýdlem usilovně drhla mince, zloděj se z pobočky vypařil. Společně s ním zmizelo i několik desítek tisíc korun.

Video
délka: 00:35.73

Pošta v Ježově na Kyjovsku je přímo v centru obce. Zloděj vydávající se za policistu pošťačku požádal, ať ho pustí dovnitř zadním vstupem. Hynek Zdeněk

Místní obyvatele způsob krádeže pobavil. „Pracuje na poště už 25 let, nechápu, jak se mohla nechat tak napálit,“ uvedl například Martin Bláha, který má prodejnu včelařství nedaleko pošty. Bavili se i školáci, kteří šli kolem a žertovali, že by si měli nechat na poště vyčistit peníze.

Včelařka Marcela Bláhová Blesku.cz prozradila, že vedoucí byla už před 15 lety na poště přepadena. „Tehdy jí dokonce někdo mířil zbraní na hlavu,“ připomněla dávný případ.

Pošťačka byla přitom podle místních hodně opatrná. „Nikdy se nestalo, že když jsem dával balík, aby mě pustila k sobě. Vždy jsem musel čekat za přepážkou, a to mne zná velmi dobře,“ dodal další z místních obyvatel.

Pošťačka porušila, co mohla

Důvěřivá pošťačka z Ježova porušila řadu interních předpisů České pošty. „Pracovnice České pošty porušila několik interních předpisů a celá záležitost s ní bude řešena po pracovněprávní stránce,“ uvedl mluvčí České pošty Matyáš Vitík. „Všechny pošty v České republice jsme znovu upozornili na povinnost dodržovat interní směrnice České pošty, aby k podobným excesům v budoucnu nedošlo. Tento případ je ojedinělý,“ dodal Vitík.

Podobnou fintu předvedl i Sovák!

Kuriózní vyloupení pošty v Ježově dalo vzpomenout na poslední film režiséra Martina Friče Nejlepší ženská mého života natočený v roce 1968. Bezvýznamný pražský úředník (Jiří Sovák) vymyslí jednoduchou fintu, jak přijít k penězům. Vypraví se do malého města a na poště se vydává za experta, který má prověřovat údajné padělky bankovek. V místě, které si pro krádež vytipoval, však narazí na sympatickou poštmistrovou (Milena Dvorská). Právě ona však svou laskavostí přispěje k tomu, že se v cynickém podvodníkovi probudí svědomí a na rozdíl od Ježova poštmistrovou neoloupí.

Fotogalerie
10 fotografií