Pavlo, prosím tě, jestli jsi někde živá a zdravá, vrať se. Děcka na tebe čekají a my taky.“ Tento emotivní vzkaz poslala prostřednictvím Blesku své ztracené dceři Marie Šprtová, která se momentálně stará o obě nezletilé děti Jaroslava (16) a Barboru (11).

Šprtová stále věří, že její dcera žije. „Krátký dopis, který po ní v pátek zůstal, totiž psala sama. Byl to její rukopis. Uvedla, že odchází s tím, že si musí něco rozmyslet. Mobil si ale s sebou nevzala,“ doplnila matka pohřešované ženy.

Otec rodiny Jaroslav (†44) v tu dobu ještě nebyl doma, protože byl v zaměstnání. Rodina odmítá, že by mohl dopis zfalšovat a napsat sám. Na odchod manželky následně reagoval tím nejhorším možným způsobem. V nedalekých Bohuslavicích u Kyjova skočil pod vlak. „V dopise, který zanechal, uvedl, že bez Pavly nedokáže žít,“ dodala Šprtová s tím, že se o jeho vzkazu rodina dozvěděla až od policie.

Rodina si přeje její návrat

Nejbližší příbuzní se domnívají, že Zálešáková může cítit vinu ze smrti svého manžela a psychicky může být proto na dně. Nevylučují, že se může bezcílně potulovat Ždánickým lesem. Nic jí přesto nevyčítají, jen si přejí, aby se k nim opět vrátila. Máma přitom nejvíc schází svým dětem.

Pavla Zálešáková odešla ze svého domku v Nechvalíně na Hodonínsku v pátek 24. března. Uvedla, že si musí některé věci vyjasnit s tím, že v Bukovanském mlýnu, kde pracuje, slíbila, že se v pondělí 27. března vrátí do práce. Její manžel mezitím spáchal sebevraždu. Po ženě jako by se slehla zem.

Video
délka: 00:11.63

Marie Šprtová, matka pohřešované Pavly Zálešákové (42), vyzývá svou dceru, aby se vrátila ke svým dětem, jestli je ještě naživu. Hynek Zdeněk