Tragédie se stala loni na začátku července. Z okna v sedmém patře paneláku v Brně-Kohoutovicích vypadla jak matka (32), tak i její šestiletá dcera.

„Přijeli jsme zrovna z dovolené a oni je tady oživovali. Pak holčičku odvezli. Já jsem je viděla bezvládné,“ řekla televizi Prima sousedka.

Matka po děsivém pádu ze sedmého podlaží zemřela okamžitě, dívenku se záchranářům ještě podařilo oživit. V kritickém stavu ji pak převezli do nemocnice. Vzhledem k rozsahu zranění však ještě tentýž večer zemřela.

Kriminalisté se případu věnovali půl roku. Snažili se zjistit, co se v osudnou chvíli v bytě odehrálo. Objasnění tragédie komplikoval fakt, že neměli k dispozici svědky. Ani znalecké posudky z oboru biomechaniky nevnesly do případu jasno.

„Jednoznačně se nepodařilo zjistit, jestli dítě vypadlo z okna nešťastnou náhodou či přičiněním matky,“ řekl TV Prima policejní mluvčí Bohumil Malášek. Podle expertiz vypadlo z okna jako první dítě, poté matka. Kriminalisté soudí, že nešlo o náhodu. „Jednoznačně se podařilo prokázat, že matka z okna vyskočila a spáchala sebevraždu,“ řekl mluvčí.

Případ policie odloží. Co se v bytě odehrálo těsně před tragédií, tak zůstane velkým otazníkem bez odpovědi.