Ludmila pochází z Polska, do Brna se vdala. Řídí už šestým rokem. Loni v kvalifikačním podnikovém klání zvítězila, na druhou příčku odsunula manžela Jiřího. A miluje i jízdu na koni.

Je to velký výzva. Už jsme se s Honzou dívali na internetu, jaké vozy na nás v Lipsku čekají,“ usmívá se sympatická blondýnka. Na šampionát trénuje v medlánecké vozovně a Blesk.cz se přesvědčil, že má přesnost v oku. Honza, který řídí tramvaj po brněnských linkách desátým rokem, je na tom stejně.  

Těžké disciplíny

Disciplíny, které pravděpodobně pořadatelé zvolí, nejsou žádnou procházkou růžovým sadem. „Jde o odhad přesnosti zastavení čelem, před překážkou, plošinou na přesnost podle zastávky, pantografem na úsekovém děliči a také odhadnutí rychlosti, kdy je zakrytý tachometr. Dále řidič odhaduje profil tramvaje, kdy mu kolega nastaví překážku a řidič o ni nesmí zavadit, ale zároveň k ní musí být co nejblíže bokem tramvaje,“ popsal nástrahy soutěže Pavel Zemánek, vedoucí střediska tramvajové dopravy.

Video
délka: 00:30.35
Video se připravuje ...

Ludmila a Honza z brněnského dopravního podniku trénují na MS v Lipsku Zdeněk Matyáš

Vyloučen není ani tramvajový bowling, kdy souprava posouvá molitanovou kouli v dráze mezi kolíky.

Šampionát v Lipsku se uskuteční o nadcházejícím víkendu, v pátek si soutěžící zatrénují. Ludmila i Honza si jako jediní čeští reprezentanti kladou smělé cíle. „Věříme si, chceme na bednu,“ vzkazují.

Fotogalerie
8 fotografií