Tomáš Franka vlastní dům už 14 let. Dosud ale bydlí jinde. Teď přišel čas změnit ho na nový domov pro rodinu. „Celkový stav domu prakticky vylučoval pouhé opravy. Prošli jsme si tak celým procesem od statického posouzení přes projekt až po stavební povolení,“ vysvětluje situaci. A aby toho nebylo málo, přidala se další starost – likvidace eternitu. „O specifikách likvidace eternitu jsme věděli, takže jsme vše svěřili odborné firmě, která vyřešila i likvidaci tohoto nebezpečného odpadu,“ vysvětluje Tomáš Franka.

Autor: KM Beta

Jeden z argumentů jsou barvy a povrchové úpravy

Betonová střešní krytina od KM Beta byla zvolena pro svou barvu a nabízenou povrchovou úpravu. „S ohledem na okolní zástavbu a podle našeho vkusu nám vyšla jako nejvhodnější kombinace lesklé povrchové úpravy a černé barvy,“ uvádí Tomáš Franka důležité kritérium při volbě střešní krytiny. Důležitým argumentem byla i dlouhá záruka, kterou KM Beta na své střešní krytiny poskytujete. Ta činí až 50 let.

Systémové řešení pro moderní střechu

Dalším důvodem, proč Tomáš Franka sáhl po betonové střešní krytině KM Beta, byla dostupnost tašek pro speciální funkce. Ty v tomto případě nejsou řešeny plastem, ale jsou rovněž betonové a ve stejné barvě a povrchové úpravě. Střecha je díky tomu barevně jednotná. A to nejen jako nová, ale i po letech – stejný materiál zaručuje rovnoměrné stárnutí. V případě tohoto projektu byly použity odvětrávací a anténní tašky, tašky kabelových prostupů a hromosvodové hřebenáče. „Slibujeme si od toho elegantní vzhled střechy a její stoprocentní funkčnost,“ uzavírá Tomáš Franka.

Autor: KM Beta

Při výměně stávající eternitové krytiny, nebo jakékoli jiné, je rozumné vyžádat si stanovisko statika. Ten by měl posoudit únosnost krovu. Dřevěné nosné prvky mohly časem degradovat. „Primárně nebudeme řešit vlastní hmotnost krytiny, která tvoří pouze malou část zatížení, ale statické působení celé střešní konstrukce na stavbu.  Tedy hmotnost krovu, latí, prkenného záklopu, tepelné izolace, zavěšených podhledů, klempířských prvků a dodatečně instalovaných prvků, jako je například fotovoltaika,“ podotýká statik Ing. Petr Jiroušek. Každá střecha musí být konstruována tak, aby zvládala nápory větru a přívaly sněhu, rozdíl v hmotnosti je zanedbatelný a v praxi není nutné jej řešit.

Autor: KM Beta

A cena?

Na kolik přijde nová střešní krytina, je velmi snadné zjistit. Orientační rozpočet je možné získat přímo na stránkách KM Beta, stačí jen znát základní rozměry. Jde sice o orientační výpočet, ale vzhledem k zahrnutí všech doplňků a příslušenství je velmi dobře použitelný. Navíc vše trvá jen několik minut. Více zde.