13. prosinec 2019
Svátek slaví Lucie, zítra Lýdie

Vybírá si právě váš potomek střední školu? Využijte dny otevřených dveří! Na tohle si při tom dejte pozor

/
 • Vybíráte právě s potomkem střední školu?
  6. prosince 2017 ● 08:00

  V předvánočním období se shánějí nejen dárky, ale pokud se to vašeho dítěte právě týká, také střední školy. Dny otevřených dveří (DOD) jsou skvělou příležitostí, jak se s vybraným vzdělávacím zařízením seznámit osobně. Tohle vám doporučuje odbornice Jana Kovaříková!

 • 1.

  1.

  Rozhodně bych doporučila každému žákovi, aby navštívil DOD primárně na školách, na které se chce hlásit. Určitě však není na škodu obejít více škol a získat tím porovnání mezi školami.

  Ilustrační foto.

 • 2.

  2.

  Termíny DOD téměř vždy naleznete na webových stránkách školy. Některé střední školy pořádají dnů otevřených dveří více. Sezona začíná nejčastěji v listopadu a vrcholí na přelomu ledna a února.

  10 tipů jak uspět u přijímaček na střední školy!

 • 3.

  3.

  Při návštěvě se nezapomeňte zaměřit i na okolí školy, které mnoho lidí podceňuje. Je v okolí park nebo obchod? Jak daleko je např. zastávka MHD? Zdá se vám místo bezpečné?

  Ilustrační foto.

 • 4.

  4.

  Jedna z nesporných výhod DOD je možnost osobního kontaktu s pedagogy i vedením. Určitě si ale zkuste popovídat jak s učiteli, tak se studenty. Ti vám mohou popsat zkušenost se studiem a prozradit i to, co by vám učitel neřekl. 

  ...

 • 5.

  5.

  Učitelů se ptejte na způsob hodnocení (jak je časté a jakou má formu), ptejte se na vybavení školy (s jakými pomůckami pracují a zda si je budete muset dokupovat). Pořádá škola výměnné programy do zahraničí? Zajímavá může být odpověď na otázku, zda škola umožňuje individuální studijní plán.

  Ilustrační foto.

 • 6.

  6.

  Studentů se ptejte na mimoškolní aktivity, zda funguje studentská samospráva, zda má škola studentský časopis, zda se jim výuka zdá těžká, zda je výuka praktická.

  Ilustrační foto.

 • 7.

  7.

  Určitě se nebojte ptát. Pokud si na vás a vaše dotazy neudělá škola čas během DOD, dost pravděpodobně na vás nebude mít čas ani v situaci, kdy byste řešili se školou jakýkoli jiný problém.

  Přijímací zkoušky na střední školu

  DĚSIVÉ VIDEO: Student ohrožuje spolužáky nožem.

  Video
  délka: 00:30.34

  VIDEO: Student ohrožuje spolužáky nožem Twitter.com

  Fotogalerie
  9 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy