Suroviny: Mrkev 300 g, citrónová šťáva z 0.5 citronu, celozrnná jemně mletá mouka 100 g, špaldová hladká mouka 200 g, tajná ingredience 1 balení, vejce 2 ks, med květový český 100 g, jogurt bílý 150 g, řepkový olej 100 ml, vlašské ořechy - jádra 50 g, rozinky trio, sůl, olej na vymazání formy.

Postup:

  • Všechny suroviny z lednice si připravte minimálně 20 minut předem, aby měly pokojovou teplotu. Troubu předehřejte na 180 °C.

  • Mrkev očistěte, nastrouhejte a vymačkejte do ní šťávu z poloviny citronu.

  • Ve větší míse smíchejte celozrnnou pšeničnou mouku a hladkou špaldovou mouku, tajnou ingredienci a špetku soli (pro zvýraznění chuti).

  • Poté přidejte slepičí vejce, med, bílý jogurt, řepkový olej, najemno nasekané vlašské ořechy, rozinky nebo brusinky a dobře promíchejte.

  • Formu na velikonočního zajíčka vymažte olejem, dle potřeby vysypte moukou a vlijte do ní připravené těsto.

  • Pečte cca 30–40 minut. Propečenost těsta zkontrolujte špejlí, po vytažení by měla být špejle suchá.

  • Jakmile zajíček vychladne, kolem krku mu uvažte velikonoční mašličku a posypte ho lehounce moučkovým cukrem.

Soutěžní otázka

Jaká tajná ingredience v receptu na velikonočního zajíčka chybí?  

a) šunka

b) kypřicí prášek do pečiva

Nejste si jisti správnou odpovědí? Nápovědu najdete v kompletním receptu na Billa Gusto Academy ZDE.

Další recepty najdete: Recepty | BILLA Gusto Academy

Více o velikonoční nabídce na www.billa.cz

Jak hrát?

Správnou odpověď posílejte pouze dnes 1. 4. 2023 od 5:00 do 24:00 pomocí SMS na číslo 87652, a to ve tvaru:

BILLA mezera ODPOVED mezera SOUHLASneboNESOUHLAS SE ZASILANIM OBCHODNICH SDELENI mezera JMENO mezera  PRIJMENI mezera ULICE mezera MESTO

Příklad: BILLA A A Jan Novak Prazska 1 Teplice

Pokud chcete získávat více informací o našich soutěžích, dalších akcích nebo nabídkách na produkty naší společnosti nebo jiných osob, které jsou podle našeho názoru zajímavé, přidejte za odpověď na soutěžní otázku písmeno A. V opačném případě přidejte za Vaši odpověď na soutěžní otázku písmeno N.

Poukaz na nákup v prodejnách Billa v hodnotě 3 000 Kč vyhrává 5 výherců, kteří správně odpoví na soutěžní otázku a budou vylosováni. Více informací najdete v pravidlech soutěže zde.

Cena 1 SMS zprávy s doručenkou odpovídá ceníku jednotlivých poskytovatelů služeb elektronických komunikací pro SMS zprávy s doručenkou odesílané na číslo 87652.

Soutěž organizuje CZECH NEWS CENTER a. s., infolinka 296 363 199 (po až pá 8-16 hod.), e-mail: mobil@cncenter.cz. Z jednoho telefonního čísla, případně od jednoho účastníka soutěže může být do slosování zařazeno neomezené množství SMS se správnou odpovědí. Účastník soutěže však může v soutěži vyhrát pouze jednou.

O výhře budete informováni formou SMS, která vám bude zaslána do dvou pracovních dnů od ukončení soutěže na telefonní číslo, z něhož jste poslali správnou odpověď.

O co se hraje?

Soutěž probíhá v období od 31. 3. 2023 do 5. 4. 2023.

Vyhrává celkem 31 soutěžících, kteří správně odpovědí na soutěžní otázku, a budou vylosováni.

Každý hrací den vyhrává 5 soutěžících poukaz na nákup v prodejnách Billa v hodnotě 3 000 Kč.

Dne 6. 4. 2023 se ze všech správných odpovědí, včetně odpovědí soutěžících, kteří již vyhráli poukaz na nákup v hodnotě 3 000 Kč, došlých v období 31. 3. 2023 až 5. 4. 2023 vylosuje jeden výherce, který získá poukaz na nákup v prodejnách Billa v hodnotě 100 000 Kč.