Jak často jezdíte do lázní?

Jednou za rok, protože víckrát to není v našich časových možnostech…

A pravidelně? Máte to tak soukromě „naordinované“, že jednou za rok je potřeba navštívit lázně?

Je to spíš tak, že jednou za rok je to oblíbená dovolená s dětmi v rámci letních prázdnin, jedeme do Velkých Losin nebo do Luhačovic a spojíme příjemné s užitečným.

Jezdíte i s dětmi?

Ano, s dětmi, obvykle na týden.

To by asi každého nenapadlo, že do lázní se dá jezdit s dětmi. I když ty vaše už nejsou úplně maličké… Přesto se zeptám – jak to tam zvládají?

Zuzance je osm a Michálkovi devět. Zvládají to úplně báječně, protože každý lázeňský dům má bazén a k tomu lázeňská města nabízejí neuvěřitelně krásné prostředí, v centru nejezdí auta, je tam spousta kulturního vyžití – koncerty, pohádky – zvlášť v období letních prázdnin. K tomu v rámci třeba termálů Losiny je k dispozici termální aquapark, kde se vyřádí jak děti, tak dospělí. Vezmete si deku a můžete tam s dětmi být celý den, a to bez ohledu na přízeň počasí, protože část je krytá.

A co si děti v lázních nejvíc užívají, na co třeba rády vzpomínají?

To je strašně jednoduché, nejvíc mají rády procházky a koupání… Ale jezdíme také výletním vláčkem, chodíme do lesů, v Luhačovicích od pramene k prameni, to je také baví.

Předpokládám, že jezdíte celá rodina i s tatínkem. Jak to děláte – aby si užily své nejen děti, ale i dospělí, kteří mají na pobyt v lázních asi ještě trochu jiné nároky?

Střídáme se – někdo jde na masáž nebo na jiné procedury a druhý je s dětmi. Takto to funguje naprosto skvěle. A po večerech – my s manželem nepijeme, takže nepotřebujeme nikam chodit, společně se navečeříme, pak si chvíli hrajeme a pak se usíná. Nebo se jde třeba na večerní představení pro děti.

Jak dlouho už to takto praktikujete? S úplně malými dětmi je to asi náročné…

Vůbec ne! Jezdíme takhle úplně v pohodě posledních asi sedm let.

A co vy osobně máte z lázeňských procedur nejraději?

Chodím na rašelinové a na uhličité koupele, to mě baví.

A je to všechno kvůli příjemnému pocitu a relaxaci, nebo vás něco trápí po zdravotní stránce?

Já jsem alergik a astmatik, na to mi obecně lázeňské prostředí prospívá, a zábaly na pleť jsou dobré pro každou ženu. Žádnými potížemi například pohybového aparátu nebo onemocněními se kterými se jezdí do lázní léčit, naštěstí netrpím.

Vracíte se pořád na stejné místo? Nenapadne vás vyrazit do jiných českých lázní nebo třeba na Slovensko, do Maďarska?

Zajedeme si do Maďarska, ale spíš do termálů. Pokud jde o lázně jako takové, jsme věrní Losinám a Luhačovicím. Je to i proto, že do hotelu, kam jezdíme, pravidelně zavítá i Pepa Náhlovský, s nímž se známe už léta, na kolonádě se pravidelně potkáváme s Janem Přeučilem a jeho ženou Evičkou, protože ti také jezdí do Luhačovic už roky. A termály v Losinech mají zase jiné kouzlo. Bydlíme tam v hotelu v kopci nad městem, vedle je ohrada s muflony. Hotel je na konci civilizace, do města jsou to tři kilometry lesem, kde nic nejezdí, pěšky jsou to nádherné procházky. Mají tam letní kino, do termálního aquaparku nás odveze mikrobus. I tady chodíme na pohádky, v místních papírnách jsme si zkusili únikovku. Zatím zkrátka nemáme důvod něco měnit.

A i když máte málo času, přece jen – oblíbené jsou víkendové pobyty pro dva, pro přepracované, pro sportovce, pro ženy – to nevyužíváte alespoň třeba jednou dvakrát do roka, ať už s partnerem nebo s kamarádkami?

Tím, že hraji a moderuji, mám o víkendech nejvíc práce. Přes den jsem s dětmi a večer odcházím, víkendové pobyty tedy nejsou pro mne.

A kde vás tedy aktuálně mohou fanoušci vidět, když ne v lázních?

Třeba v Natěrači, kterého hrajeme s Leošem Nohou a Barborou Mottlovou, nebo ve hře Příště ho zabiju sám, tam pro změnu s Míšou Kuklovou nebo Lukášem Langmajerem a dalšími fajn lidmi. Máme skoro pořád vyprodáno a jsou to všechno komedie, a to tak skvělé, že se smějí lidé v publiku i my v zákulisí.